CMF-RL35-10-0
Contact Now
CMF-RL35-10-0
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 35 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 230 VAC
Series : CMF-RL
Lead Spacing : 5.08 mm
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Hold Current : 0.075 A
Trip Current : 0.15 A