0805L010YR
Contact Now
0805L010YR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 6 Ohms
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 15 VDC
Series : 0805L
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.1 A
Trip Current : 0.3 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.10A 15V 0805