0805L035YRHF
Contact Now
0805L035YRHF
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Resistance : 1.2 Ohms
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 6 V
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.35 A
Trip Current : 0.75 A