1210L075YR
Contact Now
1210L075YR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.29 Ohms
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 6 V
Series : 1210L
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.75 A
Trip Current : 1.5 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 6V POLYFUSE .750A 1210