MINISMDC110F-2
Contact Now
MINISMDC110F-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.21 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 8 VDC
Series : miniSMD
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.1 A
Trip Current : 2.2 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.10A 8V 100A Imax