NANOASMDC012F-2
Contact Now
NANOASMDC012F-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Qualification : AEC-Q200
Resistance : 6.5 Ohms
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 48 V
Series : nanoASMD
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.12 A
Trip Current : 0.39 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC .12A 48V Nano SMD AEC-Q200