1812L014DR
Contact Now
1812L014DR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 6 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : 1812L
Current Rating - Max : 10 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.14 A
Trip Current : 0.34 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.14A 60V 1812