GEN4-ULCD-43DT-SB-PI
Contact Now
GEN4-ULCD-43DT-SB-PI
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 95.04mm W x 53.86mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel/Serial
Dot Pitch : 0.20mm W x 0.20mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 272
Base Product Number : GEN4-ULCD
Description : DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : GEN4-ULCD-43DT-SB-PI
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 4.3" (109.22mm) 480 x 272