BLC10G18XS-550AVTZ
Contact Now
BLC10G18XS-550AVTZ
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT1258-4
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 1.805GHz ~ 1.88GHz
Gain : 16dB
Package / Case : SOT-1258-4
Current - Test : 800 mA
Power - Output : 550W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 2.8µA
Base Product Number : BLC10
Description : BLC10G18XS-550AVT/SOT1258/TRAY
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLC10G18XS-550AVTZ
Contact Now
RF Mosfet 28 V 800 mA 1.805GHz ~ 1.88GHz 16dB 550W SOT1258-4