BLF7G27LS-100,112
Contact Now
BLF7G27LS-100,112
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT502B
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain : 18dB
Package / Case : SOT-502B
Current - Test : 900 mA
Power - Output : 20W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 28A
Base Product Number : BLF7
Description : RF FET LDMOS 65V 18DB SOT502B
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLF7G27LS-100,112
Contact Now
RF Mosfet 28 V 900 mA 2.5GHz ~ 2.7GHz 18dB 20W SOT502B