RUEF135-AP
Contact Now
RUEF135-AP
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.13 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 30 VDC
Series : RUEF
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.35 A
Trip Current : 2.7 A