RUEF300-AP
Contact Now
RUEF300-AP
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.08 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 30 VDC
Series : RUEF
Lead Spacing : 5.8 mm
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 3 A
Trip Current : 6 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 3A 30V 100A Imax