MF-SMHT136-2-6
Contact Now
MF-SMHT136-2-6
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.33 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 16 VDC
Series : MF-SMHT
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.36 A
Trip Current : 2.72 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.36A 16V 0.085ohm