MF-RG1100-AP
Contact Now
MF-RG1100-AP
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.0062 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Ammo Pack
Maximum Voltage : 16 VDC
Series : MF-RG
Lead Spacing : 5.1 mm
Current Rating - Max : 100 A
Hold Current : 11 A
Trip Current : 18.7 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 16Vdc 11.0A Circuit Protection