MF-SM150/33-2
Contact Now
MF-SM150/33-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.23 Ohms
Package / Case : 2920 (7351 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 33 VDC
Series : MF-SM
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.5 A
Trip Current : 3 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.50A 33V 0.06ohm Hold 1.5A Trip 3A